31 Mayıs 2013 Cuma

iphone akıllı telefonlar

IPHONE

IPHONE 3
-iPhone 3G'yi diğer telefonlardan farklı kılan özellikler nelerdir?
-iPhone 3G, kullanıcıya çok kullanışlı bir telefon, geniş ekranlı bir iPod, gerçek internet deneyimi ve zengin içerikli e-posta kullanma imkânı sunuyor.

-iPhone ile iPhone 3G arasında ne gibi farklılıklar var?
-3. Nesil iPhone üzerinde dahili bir GPS anteni bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde GPS uydularından alınan sinyallerle navigasyon uygulamaları kullanılabilmektedir. Buna ek olarak 3.Nesil iPhone, 3G ağlarında da çalışmak üzere tasarlanmıştır. 3G ağları daha hızlı internet erişimi sağlamaktadır.

-Bilgisayarımdaki MP3 dosyalarından zil tonu yapabilir miyim?
-iPhone 3G için, iTunes mağazasından satın alınmış olan müzik dosyalarından zil tonu oluşturabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki MP3 dosyalarından zil tonu yapmak için internette bulunan diğer 3. Parti uygulamaları kullanabilirsiniz.

-iPhone 3G ile internet bankacılığı işlemlerini gerçekleştirebilir miyim?
-Türkiye'de bulunan pek çok banka güvenli internet bankacılığı işlemleri için sistemlerini masaüstü / dizüstü bilgisayarlar için tasarlamışlardır. Bununla birlikte bazı bankalar zengin içerikli WAP sayfaları ile de hizmet vermektedir. iPhone 3G ile bankaların mevcut internet bankacılığı sayfalarını açabilirsiniz. Ancak bazı içerikler iPhone 3G tarafından desteklenmediği için işlem yapılamayabilir.

-iPhone 3G ile web sayfalarındaki flash içerikleri görüntüleyebilir miyim?
-iPhone 3G üzerindeki Safari web tarayıcısı şu an için flash animasyonları göstermemektedir.

-iPhone 3G internet bağlantısını hangi metodlarla yapabilmektedir?
-Eğer bir Wi-Fi kablosuz ağ kapsama alanındaysanız, iPhone 3G otomatik olarak bu kablosuz ağı kullanacaktır. Kablosuz ağ kapsama alanından çıktığınız an EDGE/3G ağından hizmet almaya devam edeceksiniz.

-iTunes mağazasından albüm satın almak için ne yapmam gerekir?
-iTunes mağazasından albüm vb. içerikler alabilmek için US mağazasına, Amerika'dan alınmış bir kredi kartı ile iTunes üyeliği gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Telif hakları nedeniyle Türkiye mağazasından, Türkiye'den alınan kredi kartları ile müzik albümü satın alınamamaktadır.

-AppStore'dan ücretli/ücretsiz uygulama indirmek için ne yapmam gerekir?
-AppStore mağazasından ücretli/ücretsiz uygulama indirebilmek için kredi kartınız ile iTunes üyeliği gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Satın aldığınız uygulamaların bedelleri, kredi kartınızın ekstresine yansıtılacaktır.

-iPhone 3G üzerindeki GPS alıcısı ve Maps uygulaması ile Türkiye'de yol tarifi hizmeti alabilir miyim?
-iPhone 3G üzerinde bulunan Maps uygulaması Google firmasının geliştirdiği altyapıyı kullanmaktadır. Google, Türkiye'de yol tarifi hizmeti vermeye başlamasının ardından iPhone 3G'niz ile bu hizmeti kullanabilirsiniz. Maps uygulaması ile haritada yerinizi eş zamanlı görebilir ve çevrenizde bulunan ilgi çekici noktaları Arama fonksiyonunu kullanarak bulabilirsiniz.

-iPhone 3G'yi bilgisayarıma modem olarak tanıtıp, bilgisayarım ile internete bağlanabilir miyim?
-iPhone 3G'nin modem özelliği bulunmamaktadır. Bilgisayarınızdan internete bağlanmak için Turkcell Mobil Ofis ürünlerini kullanabilirsiniz.

-iPhone 3G ile MMS gönderebilir miyim?
-iPhone 3G üzerinde MMS gönderebileceğiniz bir uygulama bulunmamaktadır. Çekmiş olduğunuz fotoğrafları e-posta uygulamasını kullanarak paylaşabilirsiniz.

-iPhone 3G ‘deki SMS uygulamasında bulunan bir konuşmadaki herhangi tek bir mesajı silebilir miyim?
-SMS uygulamasındaki bir mesajı silmek için o kişiyle yapmış olduğunuz tüm mesajları silmeniz gerekir.

-Türkiye'den YouTube sayfası açılamıyor. iPhone 3G üzerindeki YouTube uygulaması ile YouTube videolarını izleyebilir miyim?
-iPhone 3G üzerindeki iPhone 3G'ye özel YouTube uygulaması ile YouTube sitesindeki videoları izleyebilirsiniz.

-iPhone 3G'de bulunan hesap makinası ile gelişmiş hesaplama özelliklerini kullanabilir miyim?
-Gelişmiş hesaplama özelliklerini açmak için Calculator uygulamasını çalıştırdıktan sonra iPhone 3G'nizi yan yatırdığınızda gelişmiş hesap makinesi özelliklerine erişebilirsiniz.

-iPhone 3G ile Bluetooth dosya transferi yapabilir miyim?
-iPhone 3G üzerinde bulunan kablosuz Bluetooth teknolojisi sadece Bluetooth kulaklıklar ile telefon görüşmesi yapmak amacı ile kullanılmaktadır. Bluetooth ile dosya transferi ve senkronizasyon yapılamamaktadır.

-iPhone 3G'nin batarya süresi nedir?
-Pek çok mobil cihazda olduğu gibi, iPhone 3G'nin batarya süresi kullanım alışkanlıklarına göre değişiklikler göstermektedir. Ekran parlaklığı, Wi-Fi ve Bluetooth kablosuz iletişim özelliklerinin açık olması batarya kullanımını etkileyen önemli faktörlerdir. Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerinin kullanılmadığı zamanlar kapatılması, ekran parlaklığının optimum seviyede tutulması kullanım süresini olumlu yönde etkileyecktir.
iPhone 3G ile 10 saate kadar telefon konuşması yapabilir, 7 saat video izleyebilir veya 24 saat müzik dinleyebilirsiniz. 

IPHONE 4 ve 4s

IPHONE 5Hiç yorum yok:

Yorum Gönder