31 Mayıs 2013 Cuma

iphone akıllı telefonlar

IPHONE

IPHONE 3
-iPhone 3G'yi diğer telefonlardan farklı kılan özellikler nelerdir?
-iPhone 3G, kullanıcıya çok kullanışlı bir telefon, geniş ekranlı bir iPod, gerçek internet deneyimi ve zengin içerikli e-posta kullanma imkânı sunuyor.

-iPhone ile iPhone 3G arasında ne gibi farklılıklar var?
-3. Nesil iPhone üzerinde dahili bir GPS anteni bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde GPS uydularından alınan sinyallerle navigasyon uygulamaları kullanılabilmektedir. Buna ek olarak 3.Nesil iPhone, 3G ağlarında da çalışmak üzere tasarlanmıştır. 3G ağları daha hızlı internet erişimi sağlamaktadır.

-Bilgisayarımdaki MP3 dosyalarından zil tonu yapabilir miyim?
-iPhone 3G için, iTunes mağazasından satın alınmış olan müzik dosyalarından zil tonu oluşturabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki MP3 dosyalarından zil tonu yapmak için internette bulunan diğer 3. Parti uygulamaları kullanabilirsiniz.

-iPhone 3G ile internet bankacılığı işlemlerini gerçekleştirebilir miyim?
-Türkiye'de bulunan pek çok banka güvenli internet bankacılığı işlemleri için sistemlerini masaüstü / dizüstü bilgisayarlar için tasarlamışlardır. Bununla birlikte bazı bankalar zengin içerikli WAP sayfaları ile de hizmet vermektedir. iPhone 3G ile bankaların mevcut internet bankacılığı sayfalarını açabilirsiniz. Ancak bazı içerikler iPhone 3G tarafından desteklenmediği için işlem yapılamayabilir.

-iPhone 3G ile web sayfalarındaki flash içerikleri görüntüleyebilir miyim?
-iPhone 3G üzerindeki Safari web tarayıcısı şu an için flash animasyonları göstermemektedir.

-iPhone 3G internet bağlantısını hangi metodlarla yapabilmektedir?
-Eğer bir Wi-Fi kablosuz ağ kapsama alanındaysanız, iPhone 3G otomatik olarak bu kablosuz ağı kullanacaktır. Kablosuz ağ kapsama alanından çıktığınız an EDGE/3G ağından hizmet almaya devam edeceksiniz.

-iTunes mağazasından albüm satın almak için ne yapmam gerekir?
-iTunes mağazasından albüm vb. içerikler alabilmek için US mağazasına, Amerika'dan alınmış bir kredi kartı ile iTunes üyeliği gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Telif hakları nedeniyle Türkiye mağazasından, Türkiye'den alınan kredi kartları ile müzik albümü satın alınamamaktadır.

-AppStore'dan ücretli/ücretsiz uygulama indirmek için ne yapmam gerekir?
-AppStore mağazasından ücretli/ücretsiz uygulama indirebilmek için kredi kartınız ile iTunes üyeliği gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Satın aldığınız uygulamaların bedelleri, kredi kartınızın ekstresine yansıtılacaktır.

-iPhone 3G üzerindeki GPS alıcısı ve Maps uygulaması ile Türkiye'de yol tarifi hizmeti alabilir miyim?
-iPhone 3G üzerinde bulunan Maps uygulaması Google firmasının geliştirdiği altyapıyı kullanmaktadır. Google, Türkiye'de yol tarifi hizmeti vermeye başlamasının ardından iPhone 3G'niz ile bu hizmeti kullanabilirsiniz. Maps uygulaması ile haritada yerinizi eş zamanlı görebilir ve çevrenizde bulunan ilgi çekici noktaları Arama fonksiyonunu kullanarak bulabilirsiniz.

-iPhone 3G'yi bilgisayarıma modem olarak tanıtıp, bilgisayarım ile internete bağlanabilir miyim?
-iPhone 3G'nin modem özelliği bulunmamaktadır. Bilgisayarınızdan internete bağlanmak için Turkcell Mobil Ofis ürünlerini kullanabilirsiniz.

-iPhone 3G ile MMS gönderebilir miyim?
-iPhone 3G üzerinde MMS gönderebileceğiniz bir uygulama bulunmamaktadır. Çekmiş olduğunuz fotoğrafları e-posta uygulamasını kullanarak paylaşabilirsiniz.

-iPhone 3G ‘deki SMS uygulamasında bulunan bir konuşmadaki herhangi tek bir mesajı silebilir miyim?
-SMS uygulamasındaki bir mesajı silmek için o kişiyle yapmış olduğunuz tüm mesajları silmeniz gerekir.

-Türkiye'den YouTube sayfası açılamıyor. iPhone 3G üzerindeki YouTube uygulaması ile YouTube videolarını izleyebilir miyim?
-iPhone 3G üzerindeki iPhone 3G'ye özel YouTube uygulaması ile YouTube sitesindeki videoları izleyebilirsiniz.

-iPhone 3G'de bulunan hesap makinası ile gelişmiş hesaplama özelliklerini kullanabilir miyim?
-Gelişmiş hesaplama özelliklerini açmak için Calculator uygulamasını çalıştırdıktan sonra iPhone 3G'nizi yan yatırdığınızda gelişmiş hesap makinesi özelliklerine erişebilirsiniz.

-iPhone 3G ile Bluetooth dosya transferi yapabilir miyim?
-iPhone 3G üzerinde bulunan kablosuz Bluetooth teknolojisi sadece Bluetooth kulaklıklar ile telefon görüşmesi yapmak amacı ile kullanılmaktadır. Bluetooth ile dosya transferi ve senkronizasyon yapılamamaktadır.

-iPhone 3G'nin batarya süresi nedir?
-Pek çok mobil cihazda olduğu gibi, iPhone 3G'nin batarya süresi kullanım alışkanlıklarına göre değişiklikler göstermektedir. Ekran parlaklığı, Wi-Fi ve Bluetooth kablosuz iletişim özelliklerinin açık olması batarya kullanımını etkileyen önemli faktörlerdir. Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerinin kullanılmadığı zamanlar kapatılması, ekran parlaklığının optimum seviyede tutulması kullanım süresini olumlu yönde etkileyecktir.
iPhone 3G ile 10 saate kadar telefon konuşması yapabilir, 7 saat video izleyebilir veya 24 saat müzik dinleyebilirsiniz. 

IPHONE 4 ve 4s

IPHONE 5samsung akıllı telefonlar

SAMSUNG

SAMSUNG ATIV-S
 SAMSUNG GALAXY S-3
 SAMSUN GALAXY BEAM
 SAMSUNG NOTE
 SAMSUNG WAVE İİ

Akıllı Telefonlar


AKILLI TELEFONLAR

Günümüzde sıkca kullanılan ve nerdeyse her bireyin ulaşabilecegi ve kullandığı akıllı telefonlar günüzde bilğisayar işlemini tamamen görmektedir.
Bir çok işlem yapabilen bu telefonlar  'akıllı telefon' veya 'cep bilgisayarı' olarakta adlandırılır..
Akıllı telefonlar ve cep telefonları arasındaki farkı netleştirecek bir araştırma gözümüze çarptı. Araştırma sonuçlarında da görüldüğü üzere, akıllı telefon sahipleri reklam ve pazarlama içeriklerine çok daha ilgililer. Bunun elbette çeşitli sebepleri var. Akıllı telefon kullanıcıları, farklı mecralardan tanıtım mesajlarına maruz kaldıkları için bu tarz içeriklere daha olumlu bakıyorlar. Çünkü daha fazla bilgi alıyorlar, daha fazla şey hakkında haberleri oluyor. Kısacası faydalanabilecekleri yeni dünyaları keşfedebiliyorlar. Standart cep telefonlarında mecra kısıtlaması var, dolayısıyla bu sürekli aynı mecralardan mesaj alan bir kullanıcı, bir süre sonra ilgisini kaybediyor.
Akıllı telefonlar sadece arama ya da mesaj göndermek için kullanılmıyorlar. Uygulamalardan sosyal ağlara, müzikten film izlemeye kadar, bir bilgisayarın yapabildiği her şeyi yapar duruma geldiler. Dolayısıyla telefonlara yapılacak reklam ve pazarlama içerikleri de farklı farklı şekillere büründü. Mobil pazarlama için önemli bir hedef haline geldiler.
Telefonlarda yapılan tanıtım faaliyetlerinin, bu şekilde gelişmesinin sebebi tamamen teknolojik imkanlarla alakalı. Bir telefon, ne kadar çok özelliğe sahipse, o cihaz üzerinde uygulanabilecek tanıtım alternatiflerinin de sayısı o oranda çoğalıyor. Ayrıca bu alternatiflerin de birbirleriyle ilişkileri olabiliyor. SMS, email, uygulama vb. öğeler birlikte kullanılarak telefon kullanıcılarının ilgisini çekecek içerikler hazırlanabiliyor. Bu çeşitlilik sayesinde, akıllı telefonlarda firmalar için büyük bir pazar oluşmuş durumda.
Araştırmadaki rakamlardan bahsedelim. Görüldüğü gibi akıllı telefon kullanıcılarının büyük çoğunluğu, haftada birden çok email almaya olumlu bakıyorlar. 3G, 4G, kablosuz ağlar vb. bağlantı seçenekleri bildiğiniz gibi akıllı telefonların olmazsa olmaz özelliklerindendir. Sadece bireysel email gönderimleri değil, iş için gönderilen email’ler bile akıllı telefondan gönderilebiliyor. Böylece akıllı telefonlarda email kullanımının sınırları olmuyor.
SMS, her daim gücünü koruyan ve gün geçtikçe de bu gücünü arttıran bir iletişim kanalı. En temel iletişim araçlarından biri olsa da her türlü telefon tipinde önemini koruyor. Çünkü SMS hızlıdır, SMS kolay kullanılabilir ve SMS çok yaygındır. Tanıtıma daha çok ilgi gösteren akıllı telefon kullanıcılarının yarısından fazlası, SMS yoluyla gelen mesajlara ilgi gösteriyor.
Uygulama desteğinin ne kadar az olduğunu, standart telefonlar için çıkan %10 oranından anlayabiliriz. Standart telefon kullanıcılarında henüz uygulama alışkanlığı olmadığı için böyle bir sonucu çıkması normal. Tıpkı SMS’teki gibi burada da katılımcıların yarıdan fazlası uygulamalar yoluyla tanıtım mesajı almak istediklerini belirtiyorlar. Uygulamaların yükselen trendi göz önünde bulundurulursa, burada da önümüzdeki dönemler için güçlü tanıtım fırsatları olduğunu söyleyebiliriz.
Rakamlar aslında gayet açıklayıcı. Kullanıcılar, teknolojiyle ne kadar çok haşır neşir olurlarsa; tanıtım yapılacak mecralar da aynı oranda gelişiyor ve fırsatlar ortaya çıkıyor. Akıllı telefon kullanım oranları bu hızla artmaya devam ettiği sürece yeni yeni pazarlama ve reklam anlayışları göreceğiz.